RIOT GAMES KAMPÜS ELÇİLERİ PROGRAMINDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER !

Ana Sayfa / Haberler / RIOT GAMES KAMPÜS ELÇİLERİ PROGRAMINDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER !

Güncel  •  0 Yorum  •  9.03.2023 • RIOT KAMPÜS ELÇİLERİ PROGRAMINDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER !

   


  RIOT KAMPÜS ELÇİLERİ PROGRAMI NEDİR?


   Bu yazımızda sizlere Kampüs Elçileri Programı hakkında bilgiler vereceğiz hem de program ile ilgili yapılan son değişikliklerden bahsedeceğiz.


  Riot Games firmasını bilmeyeniniz yoktur. Türkiye'de belki de oyun sektöründe zirvede yer alan firmalardan biridir. Pek çok kişi League Of Legends evreniyle birlikte tanışmıştır. Günümüzde ise FPS türünün vazgeçilmezi olan VALORANT ile Türkiye'de büyük yankı uyandırmaktadır.


  Riot Games Türkiye'de yer alan kitleyi de göz önünde bulundurunca Üniversitelerde kendisi ile üniversite öğrencileri arasında köprü vazifesi üstlenecek kişilerin yani elçilerin olduğu bir program başlattı. Bu programın adı Kampüs Elçileri Programı (KEP) oldu. Türkiye'de yer alan çoğu üniversitede bölge bölge elçiler bulunmaktadır. Elçilik Programı gönüllülük esaslı olup herhangi bir maddi karşılık beklenilmeden yapılan bir çalışmadır. Elçilerin amacı üniversitelerinde esporun aktif tutulması, çeşitli espor etkinliklerinin yapılması, topluluk çalışmaları yapmaktır. Kısacası Riot Kampüs Elçisinin iki rolü bulunuyor: Topluluk Yöneticisi ve Etkinlik Organizatörü.


  Sizler de kendi üniversitenizde yer alan Kampüs Elçinize ulaşmak isterseniz: https://discord.gg/t3ENUkKY Discord sunucusundan üniversitenizdeki elçiye ulaşabilirsiniz.

   

   

  RIOT KAMPÜS ELÇİLERİ PROGRAMINDA YAPILAN SON DEĞİŞİKLİKLER NELERDİR?

   

   

  *Daha önceleri Kampüs Elçileri Programının düzenlediği üniversiteler arası rekabetçi turnuvalar yeni düzenleme ile iptal edildi. (Üniversitelerdeki elçiler isterlerse ortak turnuvalar düzenleyebiliyorlar.)


  *Riot Games Üniversite içerisinde yapılan turnuvalara ve Üniversiteler arasında yapılan turnuvalara artık ödül desteğinde bulunacaktır. (Ödülün nakit para mı yoksa fiziksel ödül mü olacağı henüz belirlenmiş değildir.)


  *Yeni düzenleme öncesinde (6 Mart 2023 öncesi) her üniversitede Riot Games'in oyunlarının her biri için (TFT hariç, LoL elçisi TFT elçisi de sayılıyordu) elçilik sistemi olsa da yeni düzenleme ile birlikte artık sadece 1 elçi olacak. Oyunların her birinde elçi olmayacak olup üniversiteyi sadece 1 elçi temsil edecektir.


  *Sponsorlu (Riot Games harici herhangi bir firma) bir turnuva yapılacak ise (bu turnuva üniversite içi veya üniversiteler arasında dahi olsa) sponsor firmanın yanında Riot Games'in ödül desteği bulunmayacaktır.

   

  Anıl (AuctoritaS) Genç (E-Spor Antrenörü, E-Spor Hukukçusu)


YORUMLAR ( 0 )

Habere ilk yorum yapan sen ol
Yorum yapmak için Üye ol ya da Giriş Yap