EN İYİ FPS ÖLÇME PROGRAMLARI NELER? 🐈︎

Ana Sayfa / Haberler / EN İYİ FPS ÖLÇME PROGRAMLARI NELER? 🐈︎

Güncel  •  0 Yorum  •  13.01.2023 • Pek profesyonel espor oyuncusu, cihazlarının performansına hakim olabilmek için fps ölçme programlarını kullanıyor. İşte o programları sizler için derledik..

   

   

   

  Pek çok oyuncu FPS ölçme programlarını sistemlerine daha iyi hakim olabilmek için kullanmayı tercih ediyor. Bu programlar sayesinde, anlık olarak oynatılan kare sayısından işlemci sıcaklığına, ekran kartının fan hızından GPU çekirdek çalışma frekansına, kullanılan RAM bellek miktarından bilgisayarın elektrik tüketimine kadar pek çok veriye sahip olabilirsiniz.

  Bu sayede oyun içerisinde veya sisteminizde yapacağınız ayarlamalar ve overclock işlemleriyle çok daha optimize bir şekilde en iyi performansı elde edebilirsiniz. Yada bazı online oyuncuları gibi sadece FPS ve Ping sürelerini açabilirsiniz. Ardından sadece oyunda bir problem olup olmadığını kontrol etmek için bu verilerden faydalanabilirsiniz.

   

  En Popüler Fps Ölçme Programları

  Bazı bilgisayar parçalarını üreten firmalar, ürünlerin yazılımları içerisinde bu tip oyunculara yardımcı programları bir kaç yıldır ekliyor. Hatta anakart kontrolcüsü sayesinde, işlemci, ekran kartı ve RAM’lerin çalışma frekanslarını arttırarak daha iyi performans alabiliriz. Ancak bu işlemleri yaparken oldukça dikkatli olmak gerekiyor. 

   

   

  Çünkü daha fazla performans demek, daha fazla güç tüketimi anlamına geliyor. Buda cihazın ısınmasına ve parçaların bozulmasına yol açabilir. Peki en popüler uygulamalar hangileri ve bunlar aracılığıyla sistemin performansını nasıl kontrol edebiliriz ?

   

  MSI Afterburner

  Günümüzün en popüler ekran kartı ve anakart üreticilerinden biri olan MSI bu yazılımı oyuncular için tasarladı. Bilinenin aksine, bu yazılımı kullanmak için şirketin üretimi olan bir elektronik cihaza ihtiyacınız yok. Direkt olarak bilgisayarınıza indirerek tüm verileri görebilir ve hassas performans ayarları yapabilirsiniz.

   

   

   

   

  👉🏻  Buraya tıklayarak Afterburner‘ın kendi sitesine giriş yapın.
  👉🏻  Sayfanın aşağısında bulunan Download butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatın.
  👉🏻   Ardından, inen programı tıklayarak kurulum işlemlerini başlatın.
  👉🏻   Kurulum sonrasında masaüstüne gelen MSI Afterburner programını açın.
  👉🏻   Açılan programdaki Ayarlar butonuna ardından izleme sekmesine tıklayın.
  👉🏻   En altta bulunan FPS seçeneğini ve görmek istediğiniz diğer verileri işaretleyin.
  👉🏻   Yapmış olduğunuz ayarları kaydettikten sonra istediğiniz oyunu açabilirsiniz.
  👉🏻   Cihaz ve oyunun verileri ekrana otomatik olarak gelecektir.

   

   

  FPS Monitor

  FPS Monitor uygulaması sadece verileri göstermek için tasarlandığı için, performansa etki edecek ayarlamaları yapmanıza olanak sağlamayacaktır. Ancak program sayesinde FPS değeri, CPU, GPU ve RAM kullanımı gibi birçok veriye görüntüleyebiliyorsunuz.