ÇİN'DEN OYUNCULARA SÜRE KISITLAMASI

Ana Sayfa / Haberler / ÇİN'DEN OYUNCULARA SÜRE KISITLAMASI

Güncel  •  1 Yorum  •  1.09.2021 • Çin hükümeti, oyun bağımlılığın önüne geçebilmek için oldukça ilginç bir karara imza attı. Artık alınan karara göre 18 yaşından küçük olan herkes, sadece belli saatler arasında oyun oynayabilecek.

   

  Xinhua Haber Ajansına göre Çin'deki video oyunları denetleme kurumu, 18 yaşın altındakilerin internet üzerinden oynanan oyunları, Cuma günleri, haftasonları ve tatil günlerdinde sadece bir saat oynayabileceğini açıkladı.

   

  Çocuklar geçerli günlerde yalnızca 20:00 - 21:00 arasında oyun oynayabilecekken Çin Hükümeti oyun şirketlerine de, çocukların bu saatler dışında oyun oynamasının önlenmesi talimatı verildi.

   

  Süre kısıtlamalarının uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmek için, internet oyun şirketlerine yönelik denetlemelerin de artırılacağı vurgulandı.

   

  Çin, 2020 yılında Amerika'yı da geride bırakarak oyun sektöründe yıllık 40.85 milyar dolarlık hacme ulaşmıştı. Firmaların Çin pazarında yaşayacağı etkinlik, turnuva, organizasyonların bu yeni kararla kısıtlanmasından sonra bütçelerin diğer ülkelere dağıtılacağı düşünülüyor.

   

  Türkiye ise 20 milyondan fazla oyuncusuyla avrupanın en değerli genç/oyuncu ülkelerinden biri. 

   

  Alınan bu karar ile Türkiye'deki pazarlama ve etkinlik/organizasyonlarda yeni bir atılım beklenebilir.


YORUMLAR ( 1 )

 • avatar

  ozturkcafe  •  2.09.2021

  Bu bizim ülkemizin E Spor branşında daha ileride kalmasına sebep olacaktır. Tabi ki daha büyük rakip olan Kore zorlu ülkelerden birisi olarak hala kalıyor. Güzel haber

Yorum yapmak için Üye ol ya da Giriş Yap